Evine hırsız giren depremzede: “Anılarımız gitmiş. Sanki birinci hırsız gitti, ikinci hırsız geldi”

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 6 Şubat tarihli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkıma uğrayan illerden Malatya’da yaşan Güler ailesi Antalya’da akrabasının yanına yerleşti.

Battalgazi ilçesinde bulunan ağır hasarlı binaya dönerek evinden bazı eşyalarını almak isteyen Celal Güler, evinin kapısının açık olduğunu ve eşyalarının çalındığını gördü. Güler durumu emniyete bildirerek şikayetçi oldu.

“BOŞUNA MI DÖNDÜK?”

Yaşadıklarını anlatan Celal Güler üzüntüsünü ve yaşadığı şoku dile getirdi.

Güler, “Malatya’yı çok sevdiğimiz için geri döndük. Eşyalarımızı çıkarıp bir yere koymak istedik, ancak evimi talan etmişler. Buzdolabı, bulaşık ve çamaşır makinası, kombi, petekler, özel eşyalar, oğlumun takım elbiselerini ve eşimin eşyalarını almışlar. Büyük bir şok yaşadık. Sadece eşyalarımız değil, anılarımız da gitmiş. Biz, Malatya’yı sevdiğimiz için döndük ama boşuna mı döndük? Benim evim sekizinci katta, o eşyaları 3-4 saatte ancak indirebilirlerdi. En az 5-6 kişi indirebilirdi, çünkü asansör çalışmıyor. İlk seferinde yaşadığım şoktan sonra ikinci kez geldiğimde, kilitlediğim kapı yine açıktı. Dün kapıyı kapattık, bugün yine açıktı. Sanki birinci hırsız gitti, ikinci hırsız geldi. Demek ki Malatya’da hırsız bu kadar çoğalmış. Devletin buna bir el atması lazım. Bizim hayatımız bitti, evimiz ve dükkanımız gitti. Sevdiğimiz Malatya’mızı yeniden kalkındırmak için döndük, esnafız ama hiçbir şey ortada yok” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*