TİP Muğla Milletvekili Adayları 2023 Açıklandı: TİP Muğla Milletvekili Adayları Kimdir?

2023 seçimlerine oldukça kısa bir zaman kala siyaset dünyasındaki trafik hız kazandı. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Seçimi ile birlikte yapılacak olan 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim eden partilerden biri Türkiye İşçi Partisi (TİP) oldu. 49 il ve 52 seçim bölgesinde milletvekili adaylarını gösteren TİP, seçimlere Emek ve Özgürlük İttifakı çatısından girmeye hazırlanıyor. Listeleri açıklayan TİP’in Muğla milletvekili adayları da merak edildi. Peki TİP Muğla Milletvekili Adayları kimdir?

İşte TİP Muğla Adayları 2023 Tam Liste!

Tüm Türkiye 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan seçimlerde sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Siyaset gündeminin en hareketli yaşanıyor.

25 Ağustos 2022 tarihinde kurulan Emek ve Özgürlük İttifakı çatısı altında seçimlere girmeye hazırlanan TİP’in milletvekili aday listleri kısa sürede gündem oldu.

Yürek Çıkmazı dizisinde canlandırdığı karakterle izleyenlerin beğenisini kazanan Mehmet Aslantuğ, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada; siyasi sebepler dolayısıyla diziden çıkarıldığını belirtmişti. Siyasete atılan ünlü oyuncu Aslantuğ, Muğla birinci sıran aday gösterildi.

Adaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Aslantuğ ‘Giden çocukların burada tutunmak için çok çaba sarf ettiğini biliyoruz. Türkiye artık bambaşka bir sınavdan geçiyor, beni de siyasetin içine çeken bu sorumluluktur’ ifadeleriyle dikkat çekmişti.

TİP Muğla Milletvekili Adayları

  • MUĞLA 1 MEHMET ASLANTUĞ

  • MUĞLA 2 NEŞE TUNCER GÜNGÜT

  • MUĞLA 3 OSMAN GÜLGÜN

  • MUĞLA 4 MEHMET YAPICI

  • MUĞLA 5 YAĞMUR ÖZGÜR GÜVEN

  • MUĞLA 6 FÜSUN ÜNLÜSOY

  • MUĞLA 7 NEŞET KARADAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir