Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Ender Saraç’ın” Hakkındaki İddialara İlişkin Harekete Geçti!

Ünlü doktor ve televizyon programlarının aranan ismi Dr. Ender Saraç’ın çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yayımladı. Açıklamada ‘Haberlere konu olan çocuk ve annesi ile görüşme gerçekleştirilmiştir’ denildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dr. Ender Saraç hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin harekete geçti.

Ünlü doktor ve televizyon programlarının aranan yüzü Dr. Ender Saraç’ın çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiaları sosyal medyada infial yarattı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda çocuğunun rehber öğretmenine anlattıklarının yazılı hali olduğu iddia edilen bir rapor da servis edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuya ilişkin yayımladığı açıklamada, anne ve çocukla görüşme gerçekleştirildiğini ve psikososyal destek sürecinin başlatıldığını duyurdu.

Bakanlık açıklamasında çocuğun ilgili haberlerden olumsuz etkilenme olasılığının göz önünde bulundurularak yayın yasağı talep edildiği kaydedildi.

İddiaların ortaya çıkması, raporun sosyal medyada paylaşılması üzerine Habertürk TV muhabiri Ceylan Sever’in sorularına telefonda yanıt veren Dr. Ender Saraç, “O görüntüler kesinlikle montaj, annesi çocuğu iftira atmak için kullanıyor.Oğlum Çocuk İzlem Merkezi’nde bugün verdiği ifadesinde iddialarını geri çekti. Yalan olduğu ortaya çıktı” demişti.

Saraç ayrıca, sosyal medya hesabından “Allah kuru iftiradan saklasın” paylaşımı yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir