Özgür Demirtaş’tan 2024 ve 2025 tahmini: Ucuz paraya alışanlar ağlayacak

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Twitter hesabı üzerinden 2024 için “Zorlu bir yıl” olacak değerlendirmesinde bulundu.

İşsizliğin artacağına, zombi şirketlerin batacağına, kredi bulmanın zorlaşacağına dikkat çeken Prof. Dr. Demirtaş, yapısal reformlar yapılır ve doğru para politikasına devam edilirse, 2025 yılının daha iyi olacağını aktardı.

Özgür Demirtaş yapısal reformların yapılmaması halinde ise “acı reçete”nin devam edeceğini ifade etti.

Özgür Demirtaş’ın konuyla ilgili değerlendirmeleri şöyle: “Ekonomik olarak ülkece çok zorlu bir yıla giriyoruz. Ama iyi haberim de var. Sonuna kadar okuyun. İşsizlik artacak. Bazı insanlar işlerini kaybedecek.

Zombi şirketler batacak. Kredi daha da zor bulunacak. Ucuz paraya alışanlar ağlayacak. Ama eğer benim yıllardır söylediğim yapısal reformlar yapılır ve doğru para politikasına devam edilirse yılın ikinci yarısı hafif kıpırdanma başlayacak ve 2025 yılı daha iyi olacak.

Yok eğer yapısal reformlar yapılmaz veya yarıda kesilirse acı devam edecek. Hadi yapabiliriz. Ben Türkiye’ye inanıyorum. Lütfen bu sefer bari doğrusunu yapalım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir