Tosyalı’ya Japon Büyükelçi Ödülü

Tosyalı’nın 2017 yılından bu yana Japon Toyo Kohan şirketi ile Tosyalı Toyo çatısı altında iş ortaklığı bulunuyor. Bu başarılı iş birliğinin bir yansıması olarak Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Japonya Büyükelçiliği tarafından Büyükelçi Ödülü’ne layık görüldü.

Ödül töreni, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Belçika ve Cezayir büyükelçileri, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve Japonya Büyükelçiliği çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Örnek teşkil edecek

Ödülü’nü Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko’nun elinden alan Fuat Tosyalı, “İnanıyorum ki bizim Japon dostlarımızla uzun yıllardır devam eden, iş ortaklığıyla başlayıp karşılıklı güvene dayalı dostluğa dönüşen bu ilişkimiz, iki ülke arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel ilişkilerin pekişmesine de önemli katkılar sağlayacak, hikayemiz Japonya’nın ve Türkiye’nin başarılı şirketlerine iyi bir örnek teşkil ederek onları da yeni iş ortaklıkları için cesaretlendirecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir